Dbanie u urodę

Dbanie u urodę jest niesłabnącym trendem od wielu lat. Kobiety chcą zachwycać urodą czy też pewnie się czuć, eliminując niedoskonałości swojej cery. Dlatego coraz częściej i coraz chętniej odwiedzają salon kosmetyczny, który oferuje liczne zabiegi. Zanim zdecydujemy się, który salon w naszej okolicy wybrać, warto poświęcić trochę czasu na porównanie ofert i przeglądnięcie opinii na temat danego miejsca. Jeśli nie są one zbyt pochlebne – lepiej szukać dalej. Nie chcemy przecież potem z przerażeniem patrzeć w lustro czy czekać aż efekty zabiegu będą mniej widoczne. Więc jak znaleźć najlepszą kosmetykę w okolicy? Wystarczy popytać znajome – może któraś coś poleci. Można również skorzystać z wyszukiwarki internetowej – po wpisaniu hasła: „kosmetyczka Opole”, na pewno znajdziemy wiele ciekawych propozycji, z których będziemy mogły wybrać to, co uważamy za najlepsze (swiaturody.com/opole,kosmetyczka,9.html).

Mikrodermabrazja jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów na twarz. Pod tą dość skomplikowaną nazwą kryje się zabieg polegający na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka, a także głębszych warstw skóry. Poza złuszczaniem również mocno dotlenia skórę i pobudza do produkcji kolagenu, a także poprawia koloryt skóry oraz sprawia, że blizny i drobne zmarszczki są mniej widoczne. Najczęściej poza twarzą, zabieg jest wykonywany na skórze szyi i dekoltu. Koszt takiego zabiegu to ok. 100 złotych. Nie jest to duża kwota za efekty, jakie można uzyskać.

Inną formą złuszczania naskórka, także chętnie wybieraną, są peelingi chemiczne, czyli przy pomocy kwasów. Różne rodzaje kwasów nadają się do innych typów cery i zależą też od efektu, jaki chcemy uzyskać. I choć zabiegi te można także wykonać samemu w domu, lepiej nie ryzykować. Nieodpowiednie proporcje kwasu czy chwilę za długo potrzymany na twarzy preparat, może mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje. W takich sprawach warto udać się do specjalisty, gdzie nie tylko poprawimy kondycję naszej skóry, ale także zaznamy odrobiny luksusu i relaksu. A tego raz na czas potrzebuje każda kobieta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>